Chystáme se na příchod miminka

S příchodem miminka je nutné také pořídit vhodnou výbavičku. Její součástí jsou i soupravy do postýlky. Co obsahují a proč se budou hodit i vašemu miminku?

Pořiďte si zavinovačku i mantinel do postýlky v praktické sadě

Komplety do postýlky zahrnují zavinovačku, hnízdečko, mantinely do postýlky či nebesa. Jsou tak krásným a zároveň i vysoce praktickým vybavením.

Zavinovačka je pro novopečené rodiče velmi důležitá. Miminku dodá pocit bezpečí a tepla. Nejmenší děti ještě nemají tak kvalitně rozvinutou termoregulaci. Navíc byly plných 9 měsíců zvyklé na poměrně stísněný prostor dělohy s minimálním pohybem.

Zavinovačka jim pomáhá tento prostor simulovat. Ulehčí tak dětem adaptaci na nové prostředí plné neznámých vzruchů. Ty mohou být pro dítě stresující a může se tak nechtěně ručkami i poškrábat. Zavinovačka mu v tom účinně brání.

set-do-postylky

Prospěšná je i z pohledu lékařů. Ti ji doporučují coby účinnou prevenci syndromu náhlého úmrtí novorozence.

Mantinely i hnízdečka zvýší bezpečnost

Set do postýlky je tak nejen praktickou záležitostí, která vám usnadní péči o potomka v prvních několika týdnech jeho života, ale je zároveň je i důležitým i bezpečnostním prvkem.

Jako prevence zranění se pak do dětských postýlek vkládají i tzv. mantinely, které vytvoří měkkou zábranu. Dělí se na několik typů – copánkové, skládací nebo polštářkové. Nejběžnější rozměr mantinelu je 360 × 30 cm pro rozměr postýlky 120 x 60 cm, nicméně může být i větší. Výplně se vyrábějí z vysoce měkkého a současně antialergického silikonového nebo polyesterového dutého vlákna.

Co se týče bezpečnosti, využijete určitě i další důležitou součást setů do postýlek v podobě hnízdečka. S jeho pomocí si můžete miminko bezpečně odložit. Snadno si tak můžete miminko nechat například ve své posteli.

zavinovacka-ukazka

Hnízdečka jsou vhodná i pro samotné děti, které se v tomto prostoru opět cítí mnohem jistěji. Součástí hnízdečka pro miminka může být i peřinka.

Sety do postýlek jsou praktické i krásné

Rodiče potěší velmi pestrý výběr barev a vzorů. Sety do postýlky na zakázku je možné vyrobit podle přání tak, aby designově odpovídaly konkrétní představě a staly se tak stylovými ozdobami každého pokojíčku.

Sety jsou vyrobeny z vysoce kvalitních přírodních materiálů. Miminko se v nich bude cítit proto velmi příjemně a pohodlně. Současně mají rodiče jistotu, že jsou tyto materiály velmi šetrné i k citlivé dětské pokožce a nezpůsobují podráždění.

Sada do postýlky se tak může stát i rozkošným dárkem pro novopečenou maminku a její miminko. Pokud tak máte ve svém okolí čerstvé rodiče a přemýšlíte nad tím, co by jim udělalo radost a zároveň to bylo plně využitelné, originální sada je tím správným řešením.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení